donat
mgr Donat Wypchło

terapeuta uzależnień, terapeuta par, psychoterapeuta pozytywny

Jestem Konsultantem Psychoterapii Pozytywnej. Ten nowy nurt psychoterapii integruje współczesne metody pracy takie, jak psychoterapia psychodynamiczna, behawioralno-poznawcza, humanistyczna i oraz holistyczne podejście nauk wschodu.
Psychoterapeuci w modelu pozytywnym w procesie terapii bazują na zasobach klienta, tj. na jego doświadczeniu, wiedzy, cechach charakteru, wsparciu zewnętrznym. Kluczowymi są możliwości samopomocy, które pozwolą wyjść klientowi z kryzysu. Psychoterapeuta funkcjonuje zaś jako przewodnik, posługując się nabytą w drodze edukacji i doświadczenia wiedzą i narzędziami.
Nurt psychoterapii pozytywnej jest uznawany przez szereg międzynarodowych organizacji zrzeszających psychoterapeutów takich, jak: Międzynarodowa Rada Psychoterapii, Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii.

Zajmuję się pomaganiem od 25 lat.

Swoje doświadczenie zdobywałem w kliku ośrodkach terapeutycznych, w gabinecie prywatnym oraz poszerzając swoją wiedzę poprzez różne szkolenia, kursy i naukę w szkołach związanych z szeroko rozumianym rozwojem osobistym człowieka.

Ukończyłem Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie oraz Szkołę Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień w Broku.
Obecnie jestem w trakcie Kursu Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej w Wrocławskim Instytucie Psychoterapii.

Moja praca jest dla mnie pasją i pewnego rodzaju powołaniem. Moi pacjenci/klienci to osoby, z którymi nawiązuję relację pełną szacunku i życzliwości. Zależy mi na tym, aby pomóc każdej osobie, bez względu na jej/jego wiek, status społeczny, wyznawaną filozofię czy religię oraz szeroko rozumiane poglądy.

Podstawą mojej pracy terapeutycznej jest pełna szacunku relacja Ja – Ty, w odróżnieniu od odpersonalizowanej relacji terapeuta – pacjent.

w swojej pracy kieruję się ciekawością drugiego człowieka, postrzeganiem przez niego świata, a także analitycznym i pragmatycznym spojrzeniem na osobę w kontekście intelektualnym, duchowym i fizycznym. Swoją pracę superwizuję u p. Piotra Cholerzyńskiego.
Kocham Hiszpanię, podróże 🙂

open

W związku z licznymi zapytaniami o grupę wsparcia online pragnę ogłosić, że… czytaj dalej